Online Görüşmeler ve Sanal Turlar Medikal Uygulama Gelirlerinizi Arttırabilir

2020’de hayatımıza giren pandemi, zaruri ihtiyaçlar dışında kalan tıbbi uygulamalar yapan kliniklerdeki hasta sayısını belirgin şekilde düşürdü. Bu durumla mücadele etmek zorunda olan klinikler, sanal turlar ve online görüşmelere yöneldi. Bu durum sizce kliniklerin gelirlerini nasıl etkilemiştir?

Online Görüşmeler Rekabet Avantajı Sağlıyor

Sanal Turlar sayesinde hastalarınıza kliniğinizi gösterebilirsinizTıp dünyası için randevuları online görüşmelerle gerçekleştirmek yeni bir uygulama değil. Bu yöntem yüz yüze görüşmenin mümkün olmadığı zamanlarda zaten kullanılıyordu.

Fiziksel temasımızı bir anda yok eden pandemi, online görüşmelerin daha önce olmadığı kadar yaygınlaşmasını ve benimsenmesini sağladı. Online görüşmeler 2020’de o kadar yayıldı ki doktorlar arasında bir rekabet konusu oldu. Software Advice’ın araştırmasına göre online görüşme gerçekleştiren doktorların gerçekleştirmeyenlere göre %71 daha fazla tercih edildiği ve rekabet avantajı elde ettiği ortaya çıktı.

Hala hastalarınızla online buluşmalar yapıp yapmamak konusunda tereddüdünüz varsa bir de Software Advice’ın ortaya koyduğu şu verilere bakın:

  • Hastaların %79’u online görüşme yapmayı randevuya yüz yüze katılmaktan daha uygun bulduğunu söyledi.
  • Sanal görüşmelerle sağlanan tasarruf, randevu başına $19 – $121 aralığında hesaplandı.
  • ABD’deki hastanelerin %76’sı online görüşmelerle hasta ve doktorları birbirine bağlıyor.
  • Doktorların %90’ı online görüşmelerin hasta deneyimine fayda sağladığını düşünüyor.

İstatistiklere göre bir kliniğin hastalarına doktorlarla online görüşme imkanı sunması, sosyal mesafe avantajının yanı sıra hastalara daha fazla önleyici bakım sağlama şansını da doğuruyor.

Peki Ya Sanal Turlar?

Sanal turlar, özellikle çeşitli tıbbi uygulamalar gerçekleştiren klinikler için önemli bir güven kazanma yöntemi olabilir. İşlemin uygulanacağı kliniği önceden online ortamda 3 boyutlu gezme fırsatı bulan hastalarınız, kliniğiniz hakkında daha fazla olumlu düşünceye sahip olacaktır. Sağlık turizmi yapan firmalar için sanal turlar, hedef kitleye işlemin uygulanacağı yeri daha iyi tanıtmaya yarar.

Hizmet verdiğiniz kliniğin üç boyutlu olarak online ortamda ziyaret edilmesini internet siteniz üzerinden sağlayabilirsiniz.

Sanal Turlar İçin Web Sitesi Tasarımı

Hastane ve kliniklerin sanal turları, hastalar tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor. Halihazırda bir internet siteniz varsa profesyonel bir dijital pazarlama ajansıyla çalışarak hastanenizin ya da kliniğinizin sanal gezintisinin oluşturulup sitenize entegre edilmesini sağlayabilirsiniz.

Eğer bir internet siteniz yoksa hastaneniz ya da kliniğiniz için web site tasarım hizmeti alırken sanal tur destekli bir internet sitesi tasarlatabilirsiniz.

Online Görüşmeler Yaptığınızı Hastalara Nasıl Duyurursunuz?Sanal Turlar ile müşterileriniz ile daha yakın bir ilişki kurabilirsiniz

Sahip olduğunuz dijital kanallar üzerinden hastalarınıza birer bildirim göndererek kliniğinizdeki doktorların online görüşme yaptığını duyurabilirsiniz.

Bu duyuruya entegre edeceğiniz bir dokümanla online görüşmelerin hangi şartlarda gerçekleştiğini açıklayabilir ve randevu taleplerini toplayabilirsiniz.

Hastalarınıza online görüşmeler yaptığınızı duyurmanın diğer etkili yolları da e-mail ile duyuru yapmak, telefonla bildirim yapmak ya da hastalarınızla iletişim kurmak için Whatsapp gibi anlık mesajlaşma uygulamalarını kullanıyorsanız bu programlar üzerinden size yazan kişileri otomatik mesajla konu hakkında bilgilendirmektir.

Sonuç: Online Görüşmeler Sağlık Sektörüne Pandemiden Sonra da Yön Verebilir

İnsanlar zaruri durumlar için hastaneleri ve klinikleri ziyaret etmeye devam edecek fakat online görüşmeler, randevuların bir kısmını çoktan domine etti bile!

Bu büyüyen ölçek, pandemiden sonra da varlığını sürdürebilir ve pandemi sona erse de hastalar artık doktorlarıyla online görüşmeleri tercih edebilir. Bu nedenle pandemi, hastanelerin ve kliniklerin stratejilerini tekrar gözden geçirmeleri için önemli bir motivasyon kaynağı olabilir.

Sonuç olarak online görüşmeler ve sanal turlar, sağlık sektörüne pandemiden sonra da yön vermeye devam edebilir ve bütün kliniklerin bu duruma hazırlıklı olup stratejilerini geliştirmeleri gerekir.

sanal turlar ile ilgili bilgi edinmek için Instagram’a buradan ulaşabilirsiniz

Teklif Al

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek!