Bir Klinik İçin Nasıl Pazarlama Yapılır?Klinikler için bütçe aşılmadan pazarlama yapılabilir, peki Klinik İçin Nasıl Pazarlama Yapılır?

Sağlık alanında hizmet veren klinikler için pazarlama konusu daha çok etik barındıran, biraz da karmaşık bir konu. Yine de amacı insanlara farklı uygulamalar sunmak olan Diğer yandan, ufak kliniklerin büyük hastanelerle rekabet halinde olmaları ve ufak pazarlama bütçelerine sahip olmaları, pazarlama konusunda daha sonuç odaklı adımlar atmalarına sebep oluyor. Peki bir Klinik İçin Nasıl Pazarlama Yapılır?

Yine de endişelenmeyin, bir klinik, pazarlama bütçesini aşmadan birçok sağlık hizmeti pazarlama taktiği uygulayabilir ve çok başarılı olabilir.

Mobil Uyumlu İnternet Sitesi Edinin

Günümüzün dijital odaklı dünyasında potansiyel hastalarınız büyük ihtimalle mobil cihazlar kullanıyor ve sizi öncelikle Google’da aratıyor. Peki internet siteniz potansiyel hastalarınızın mobil cihazlarında nasıl gözüküyor?

İnternet sitenizin mobil uyumlu olduğundan emin olun. Mevcut siteniz mobil uyumlu değilse sitenizi mobil uyumlu bir tasarıma geçirebilirsiniz.

Siteniz aynı zamanda SEO taktikleri de uygulamalı ve Google arama sonuçlarında ilk sıraları hedeflemelidir. Web sitenize gelen trafiği izlemek için Google Analytics kullanın ve Google arama sonuçlarında size ilk sıraları vadeden pazarlama şirketlerinden uzak durun. Çünkü ilk sıraya çıkmanın bir garantisi yoktur ve SEO, rekabetin yüksek olduğu bir alandır.

Sosyal Medyada Aktif Olun

Sosyal medyada aktif olun önerisi kulağa çok klasik bir öneri gibi geliyor değil mi? Ancak her ne kadar son yıllarda kliniklerin sosyal medyaya katılımı hızla artmış olsa da hala sosyal medya hesaplarına sahip olmayan klinikler var. Henüz Facebook, Instagram, Youtube gibi mecralarda hesaplarınız yoksa işe birer hesap oluşturarak başlayın.

Sosyal medyayı hastalarınızla iletişim halinde kalmak, potansiyel hastalarınızla iletişim kurmak, hizmetlerinizi duyurmak ve en önemlisi de hastalarınızdan gelen sorulara yanıt vermek için kullanın.

Youtube Videoları Üretin

Klinik İçin Nasıl Pazarlama Yapılır diyorsanız Youtube videoları çekerek pazarlama yapabilirsiniz

Henüz hakkında içerik üretilmeyen konularda Youtube videoları üreterek düşündüğünüzün çok üzerinde izlenme sayıları elde edebilirsiniz.

Youtube günümüzde bir video platformu olmanın ötesinde, bir arama motoru gibi çalışıyor. İnsanlar bilgi almak istedikleri konuların çok önemli bir bölümünü Youtube üzerinden aratıyor ve Youtube’daki Türkçe içeriklerde hala kliniklerin doldurabilecekleri büyük boşluklar var. Youtube algoritmasına göre videolarınızın daha fazla kişiye ulaşması için en az haftalık videolar yüklemeli ve video içeriklerinizi Youtube algoritmasına göre düzenlemelisiniz.

Videonuza ilgi çekici başlıklar yazmanız, video açıklamanızı ve etiketlerinizi anahtar kelimelere göre düzenlemeniz ve ilgi çekici bir kapak fotoğrafı tasarlamanız videonuzun daha fazla izlenmesini sağlayan unsurlardır.

Blog Yazın

Google’da yoğun bir rekabet var ve Google arama sonuçlarında öne çıkmak günümüzde yoğun bir çalışma gerektiriyor. Fakat rekabet düzeyi az, Google’da çok fazla aranan doğru konular seçilerek blog yazıları Google’da öne çıkartılabilir. Arama motorlarında daha fazla aratılan konuları bulmak da profesyonel bir yetkinlik ve araştırma gerektirir.

Blog yazılarında Google hedeflenmese bile blog yazıları, mevcut hastalarınızla iletişiminizi geliştirmenin en etkili yoludur.

WordPress gibi kullanımı kolay içerik yönetim sistemleri sayesinde kaleme aldığınız içerikleri kolay bir şekilde sitenize giriş yapabilirsiniz.

İçerikleri sitenize girerken yazınızda SEO taktikleri uygulamak yazınızın Google tarafından sevilmesini sağlar. WordPress sistemine entegre SEO yazılımları sayesinde hiç SEO bilginiz olmasa bile yazınızı Google’da öne çıkartacak bazı adımlar atabilirsiniz.

Video ve blog içeriklerinizi yönetirken profesyonel bir dijital pazarlama ajansından yardım alabilirsiniz. Dijital pazarlama ajansları, video ve yazılı içeriklerinizin üretilmesi, optimize edilmesi ve geniş kitlelere ulaşması konusunda en önemli yardımcınız olacaktır.

Instagram üzerinden pazarlama yapmak için, Instagram sayfasına buradan ulaşailirsiniz.

Teklif Al

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek!