Neden Her Doktor Youtube’da Olmalı?

Gün içinde birisiyle iletişime geçtiğinizde muhtemelen şu iki seçenek gündeme gelir: Ya o kişiyle Whatsapp, Facebook ya da Instagram gibi bir sosyal medya platformundan iletişim kuruyorsunuzdur ya da iletişim kurduğunuz kişi size zamanını Twitter, Instagram, Whatsapp, Tiktok gibi bir mecrada geçirdiğini söylüyordur bunun için her doktor Youtube’da olmalı.

Sosyal medya artık hayatımızın bu kadar önemli bir parçası ve video, en güçlü pazarlama araçlarından bir tanesi. Google’a göre tüketicilerin %64’ü sağlık hizmetleri ile doktorları araştırmak için video kullanıyor. %56’sı diş rahatsızlıkları veya omurga rahatsızlıkları gibi belirli sorunlar hakkında bilgi almak için dijital ortamda video içerikleri tercih ediyor.

Youtube, 2 milyardan fazla aktif kullanıcısı ile dünyanın en popüler sosyal medya sitelerinden bir tanesi. Tüm insanlığın erişebileceği videolar yayınlamayı mümkün hale getiren Youtube, 90’dan fazla ülkede çalışıyor ve 80 farklı dilde yayın yapıyor. Bu özellikler dikkate alındığında Youtube’un hastalarınızın sizi ziyaret etmeden önce tanıdığı uğrak nokta olduğunu söyleyebiliriz. Hastalar doktorlarını ilk defa Youtube üzerinde görüyor ve Youtube, doktorlar için adeta “satın almadan önce deneyin” platformu olarak çalışıyor!

Hastalarınız İçin Eğitim Videoları Oluşturabilirsiniz

Her Doktor Youtube'da olmalı bu sayede kitlelerini büyütebilir ve bilgilendirebilirBazı uygulamalarınız, diğer uygulamalarınıza kıyasla hastalarınız tarafından daha zor anlaşılabilir. Ya da bazı prosedürleri hastalarınızla paylaşmak göz korkutucu ve yorucu olabilir.

Bu tarz uygulamalara ve prosedürlere dair bilgileri klinikte kısa ve acele şekilde hastalarınızla paylaşmak genelde pek etkili olmaz. Bütün koşulları açıklayan ve tedavi öncesi & sonrası talimatları anlatan eğitici Youtube videoları, en zor konuların bile herkes tarafından anlaşılmasını sağlayabilir. Hastalaları ile iletişim için her doktor Youtube’da olmalı.

Bu videolar hastalara klinikte bekledikleri süre boyunca izletilebileceği gibi sonradan da hastalara e-mail ya da farklı dijital kanallar üzerinden ulaştırılabilir.

Tutkunuzu Geliştirin!

Bir doktorsunuz ve doktorluk muhtemelen tutku duydunuz iş! Kamera önüne geçerek tutkunuzu geliştirebilirsiniz. Youtube için içerik oluştururken işinize duyduğunuz heyecanı izleyicileriniz ile paylaşma fırsatı elde edersiniz.

Tutkunuzu geliştirirken bir yandan da potansiyel hastalarınıza göstermek gelecekte kliniğinizi ziyaret etmek isteyecek daha fazla hasta anlamına gelir.

Uygulamalarınızı Tanıtabilir ve Marka Değerinizi Arttırabilirsiniz

Pazarlama stratejilerinizde video içerikler yer almıyorsa bu yaklaşımınızı tekrar değerlendirmenizin vakti geldi. Blog gibi yazılı içeriklerin aksine video içerikler, doğrudan potansiyel hastalarınız ile temas edebileceğiniz içeriklerdir.

Son salgın hakkında düşüncelerinizi veya bir futbolcunun yaşadığı son sakatlığa verdiğiniz tepkiyi izleyicileriniz ile paylaşabilirsiniz. Paylaşımlarınız ansızın viral hale gelerek milyonlara ulaşabilir.

Youtube, kendinizi tanıtıp marka değerinizi arttırabileceğiniz ve uygulamalarınızı tanıtabileceğiniz eşsiz bir mecradır. Bir doktor olarak neyi farklı ve iyi yapıyorsanız Youtube, o uygulamayı tanıtmanızın tam yeri!

Youtube Ek Gelir Ya Da Doğrudan Gelir Kaynağınız Olabilir

Çoğu doktor Youtube’u yeni hastalar kazanmak için pazarlama stratejisinin bir parçası olarak kullanıyor. Bu kullanım son derece doğru bir kullanım olmakla birlikte Youtube’un yayıncı gelirleri bazı doktorlar için ek gelir, hatta başlı başına gelir kaynağı olabilir.Her doktor Youtube'da olmalı bu sayede kendilerine ek gelir oluşturabilirler.

Youtube kanalınız 1.000 aboneyi ve 10.000 görüntülenmeyi geçtiğinde kanalınıza reklamlar ekleyerek Youtube’dan yayıncı  gelirleri elde etmeye başlayabilirsiniz. Bu gelirler ilk başlarda çok cüzi olacaktır. Fakat Youtube’da milyonlarca izlenen fenomen bir doktora dönüşürseniz reklam gelirleri de tatmin edici düzeylere erişebilir. Bu gelirler yayıncıya aylık olarak ödenir.

Üstelik fenomen olmak için bütün Youtuberların yaptığı şeyi tekrar etmenize gerek yok. Doktor olarak uzmanlık alanınızla ilgili yaratıcı Youtube videoları üreterek de internette ün kazanabilirsiniz. Youtube’da ünlenen bir kanal, Youtube’dan aldığı yayıncı gelirinin yanı sıra çeşitli özel işletmelerle sponsorluk ve tanıtım anlaşmaları yaparak da yadsınamaz meblağlar kazanabilmektedir.

 

Youtube reklam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz

Teklif Al

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek!