Klinikler İçin Verimliliği Arttırma Yolları

Doktorlar çoğu zaman günlük görevlerini tamamlamak için çetin bir mücadele ederler. Hızlı hızlı notlar tutarlar, aceleyle telefon görüşmelerini yaparlar, reçeteleri doldururlar ve iş yerlerindeki bütün görevlerini tamamladıklarından emin olduklarında kalan vakitlerini aileleriyle geçirirler. klinikler için verimliliği arttırma yolları ile onları biraz rahatlatabiliriz.

Bu yoğun tempo, kliniklerde her gün yaşanırken ve verimlilik konusu, günümüzde iş hayatının tam göbeğinde yer alırken klinik verimliliğe önem vermemek düşünülemez. Peki klinikler için verimliliği arttırma yolları nelerdir?

1)  EMR Şablonlarında Ustalaşın

Çoğu Elektronik Sağlık Kayıtları (EMR) sistemi, standart metin blokları ve çeşitli kısa yollar içerir. Kullandığınız EMR üzerinde ustalaşmak size yılda yüzlerce saat kazandıracaktır. İşte EMR performansınızı üst noktalara taşımak ve klinikler için verimliliği arttırma için iki ipucu:

  • EMR kullanımı konusunda eğitim alın: Sadece bir gününüzü ayırarak EMR konusunda iyi bir eğitim alabilirsiniz. Kısa bir EMR eğitimi bile her gün boşa harcadığınız birkaç saati kurtarmanızı sağlayabilir.
  • Otomatik kodlama: Eğer kendi kodlamanızdan sorumluysanız, kullandığınız Elektronik Sağlık Kayıtları sisteminin sizin için otomatik kod oluşturma özelliğinin olup olmadığını öğrenin.

2)  Konuşurken Yazın klinikler için verimliliği arttırma yolları hızlı yazı yazmaktan geçer

Hızlı yazmak doktorlar için artık mutlaka edinilmesi gereken bir yetenek. Çünkü günümüzde tıp dünyası kağıtsız çalışıyor. Fakat bu yetenek yeterli değil.

Doktorlar tuşlara ya da ekrana bakmadan yazamadığı müddetçe çok fazla zaman kaybetmeye mahkumlar.

Klinik muayene odanızı yeniden düzenleyerek pozisyonunuzu hem yazı yazabilir hem de hastanızın yüzüne bakabilir şekilde düzenleyerek işe başlayabilirsiniz.

3)  Hastalarınızı Organize Eden Dijital Sistemler Kullanın

Bir hastanıza randevusunun 10.00’da olduğunu söylerseniz ve yirmi dakika erken gelmesi konusunda uyarırsanız muhtemelen 9.58’te kliniğinize gelir. Fakat randevu saatini hastanıza 9.40 olarak bildirirseniz, 9.38’te kliniğinizde olacaktır.

Dijital sistemlerin gücünden yararlanarak hastalarınızı çok iyi organize etmek yıl boyunca kliniğinize binlerce saat kazandırabilir.

4)  Hastalarınızın Rızalarını Almak İçin Eğitim Videoları Çekin

Tıbbi işlemlerde imzalanması gereken formlar ve prosedürler çok fazla zaman kaybettirebilir. Bunun önüne geçmek için hastalarınızı eğiten videolar çekebilirsiniz.

Hastalarınız için hazırlayacağınız kapsamlı eğitim videoları kliniğinizin verimliliğini bir üst noktaya taşıyabilir. Bu tarz eğitim videolarını, profesyonel bir ajans ile çalışarak elde edebillirsiniz.

5)  Çalışanlarınızdan ve Hastalarınızdan Feedback Toplayın

klinikler için verimliliği arttırma yollarından biri geri dönüş alarak sisteminizi geliştirmektirHastalarınızdan ve çalışanlarınızdan gelen fikirler verimliliği arttıran bazı yaratıcı uygulamaların ortaya çıkmasını sağlayabilir.

Feedback toplamak için online feedback araçlarından yararlanabilirsiniz. Bu araçları kullanarak kolay bir şekilde online veriler toplayabilir ve topladığınız verileri analiz ederek kliniğinizin verimliliğini geliştirebilirsiniz.

Bu konuda profesyonel bir dijital pazarlama ajansından yardım alabilirsiniz. Kliniğiniz için bir dijital pazarlama ajansıyla işbirliği yapmak online verimliliği arttırır ve online verimlilik, kliniğinizin gündelik verimliliğine doğrudan yansır.

6)  Chatbotların Gücünden Yararlanın

Yapay zekanın ve anlık mesajlaşma uygulamalarının gelişmesi, chatbotların gelişmesini ve etkin bir iletişim aracı olarak kullanılmasını sağladı.

Kliniğinize gelen çok sayıdaki mesaj sizin için ekstra iş yükü doğurabilir. Bu yükü, chatbotlardan etkin bir şekilde yararlanarak hafifletebilirsiniz.

Chatbotlar, insanların dijital ortamda tıpkı bir insanla yazışır gibi farklı konularda bilgi alabildikleri ve çeşitli işlemler gerçekleştirebildikleri yazılımlardır.

Klinikler, hizmet alanlarıyla ilgili mesajlaşma uygulamalarından çok fazla mesaj aldıkları için bu tarz soruları chatbot yardımıyla otomatik olarak yanıtlayabilirler.

İnternet sitenizi, sosyal medya platformlarınızı ve anlık mesajlaşma uygulamalarınızı chatbotlarla entegre ederek hastalarınızla olan iletişiminizi etkili bir şekilde sürdürebilirsiniz, müşteri deneyimini iyileştirebilirsiniz.

Tek bir bot aynı anda binlerce müşteriye hizmet verebilir, basit ve sıkça tekrarlanan işlemleri optimize ederek operasyonel verimliliği arttırır. Operasyonel verimliliği arttırmak personel giderlerinin azalmasını sağlar.

Instagram üzerinden reklam yaparak müşterileriniz ile iletişim kurabilirsiniz. Instagram sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Teklif Al

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek!