Bir Klinik Nasıl Başarıyla İşletilir?

Diğer bütün işletmeler gibi klinik işletmeleri de maliyetlerin artması ve ödeme modellerinin değişmesi gibi problemlerle başa çıkmak zorunda. Bu problemlerin yanında artan rekabet nedeniyle bir kliniği başarıyla işletmek büyük bir zorluktur.

Kliniklerin başarılı işlere imza atabilmeleri, daha fazla hasta kazanabilmeleri ve finansal açıdan sağlam kalabilmeleri için kendilerini geliştirmeleri ve daha fazla sorumluluk almaları gerekiyor. Klinikler bir sağlık hizmeti sağlayıcısı olarak artık güçlü bir çevrimiçi itibara daha fazla odaklanmalı.

İşte bir kliniği başarılı bir şekilde işletmek için yapılması gerekenler:

1)  Hedeflerinizi Netleştirin

Uzun vadeli ve kısa vadeli hedefler yapmak kliniğinizin büyümesini sağlar. Hedef yaparken temel kural spesifik, ulaşılabilir, zamana bağlı ve gerçekçi olmaktır. Hedefler aynı zamanda heyecan verici olmalıdır.

Doğru hedefleri belirlemek için geriye dönük bir çalışma yapmak gerekir. Bugüne kadar ne yaptınız? Önümüzdeki beş yıl içinde ne yapmak istiyorsunuz? Hedeflerinize ulaşmak için daha önce yapmadığınız neleri yapmanız gerekiyor?

2)  Diğer Kliniklerden FarklılaşınKlinik İşletmeleri personel eğitimine yatırım yapmalıdır.

Kliniğinizi farklılaştırmak ve rakiplerinizden ayrıştırmak için uygulamalarınızı farklı kılan noktalara odaklanın. Farklılaşmak için hastalarınızın en çok hangi hizmetlerinize değer verdiğini de düşünebilirsiniz. Hastalarınıza sağladığınız temel fayda nedir?

Kliniğinizde verdiğiniz hizmetlerin benzersiz yönlerini anlamak pazarlama mesajınızı daha net vermenizi sağlar. Uygulamalarınızın benzersiz yönlerini keşfetmenin en iyi yollarından bir tanesi, hastalara doğrudan sormaktır. Gelişmiş çevrimiçi anket araçları kullanmak markanız için doğru bir temel oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Profesyonel bir dijital pazarlama ajansından yardım alarak kliniğiniz için en yararlı dijital anket ve geri bildirim araçlarını keşfedebilirsiniz.

3)  Personel Eğitimine Yatırım Yapın

Eğitime yapılan yatırım her işte olduğu gibi klinik işletirken de en doğru yatırım olma özelliği taşıyor. Personel eğitimi, bir kliniğin başarılı şekilde işlemesi için en önemli etkenlerden bir tanesidir.

Kliniğiniz için yetenekli insanları bulmak zor olabilir. Ancak en başarılı tıbbi uygulamalar için en yetenekli personeller istihdam edilmeli ve istihdam edilen personel sürekli eğitim yoluyla desteklenmeli. En yetenekli kişileri işe alın ve onlara gelişimleri için gerekli kaynakları sunun.

4)  Pazarlama Planı Oluşturun

Klinik İşletmeleri doğru planlama sayesinde öne çıkabilir.

Yazılı bir pazarlama planına sahip olmak kritik bir önem taşır. Yazılı bir planınız olmadan hedefleriniz, hayallerinizden ibarettir.

Pazarlama planınızı illa bir kitap ya da çerçeveli bir belge gibi düşünmeyin. Ancak belirli iş hedeflerini, stratejileri ve finansmanınızı özetleyen birkaç sayfalık planınız olmalı.

5)  Uzmanlarla Çalışın

Uzmanları işe almak çok önemlidir çünkü yetkin kişiler olarak size klinik işletmeleri ilgili yanlış giden şeylerden söz ederler. Başarılı bir klinik yaratabilmek için uzman bir bakışın size fikir vermesine her zaman ihtiyacınız var.

Egoyu ve duyguları bir kenara bırakarak kliniğin büyümesine katkı sağlayacak uzmanları işe alın.

6)  Kliniğinizi Doğru Konumlandırın

Kliniğinizi yeniden keşfetmek sizin için çok karlı olabilir. Satışa değil, karlılığa odaklanarak daha fazla başarılı olabilirsiniz.

Benzersiz hizmetlerinizi daha fazla indirim ve kampanyayla tanıtmak kliniğinizi yeni ve benzersiz bir yola sokmanızı sağlayabilir.

7)  Alanınızda Uzman Bir Pazarlama Ajansıyla Çalışın

Uygulamalarınızı pazarlamak için medikal uygulama sektöründe yüksek deneyime sahip bir dijital pazarlama ajansıyla çalışın. Medikal pazarlama, başlıca bir pazarlama alanıdır ve uzmanlık gerektirir. Tecrübeli medikal pazarlama ajansları, dijital mecraları kliniğiniz ya da hastaneniz için nasıl kullanabileceğiniz konusunda sizi tecrübeleriyle ve profesyonellikleriyle yönlendirirler. En iyi dönüşüm oranı için kampanyalarınızı uzman bir ajansla yönetin.

Daha önce hastaneler ve kliniklerle çalışmamış pazarlama ajanslarıyla iş birliği yapmak uygulamalarınızın yanlış tanıtılma riskini ortaya çıkartır.

Kişisel Verilerin Klinik Araştırmalarda
Kullanımına İlişkin Yasal Düzenlemeler isimli yazıya burdan ulaşabilirsiniz

Teklif Al

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek!