Hastalardan Google İşletme Yorumu İstemenin Yaratıcı Yolları

Google işletme profiline daha fazla yorum çekmenin en kestirme yolu nedir? Aslında çok basit! Hastalarınıza her ziyaretlerinde Google işletme profilinizi hatırlatın ve onlardan sizin için bir Google işletme yorumu bırakmalarını isteyin.

Hastalarınızdan işletme yorumu istemek mantık olarak basit olmasına rağmen bazen kolay olmayabilir. İşletme yorumu istemeyi daha yaratıcı hale getirerek bu sorunu aşabilirsiniz.

Örneğin hastalarınızın personelinizi övdüğünü gördüğünüzde onlardan Google’a ya da üçüncü taraf değerlendirme sitelerine geri bildirim bırakmalarını isteyebilirsiniz. Ya da hizmetinizden yararlanan bir hastanın olumlu sonuçlar aldığını fark ettiğiniz o an, hastanızdan Google işletme yorumu istemek için doğru an olacaktır. Peki ya bir hasta, tekrarlayan bir randevu aldığında ondan işletme yorumu istemek nasıl bir fikir? Bizce harika!

Hastalarınızdan doğru anda işletme yorumu isterseniz, onların bu talebinizi geri çevirme ihtimali çok düşüktür. Hastalarınızı takip ederek doğru anı yakalamalı ve o an geldiğinde Google’daki kurumsal profiliniz için yorum talep etmelisiniz.

Neden Google’daki İşletme Profilimiz İçin Yorum İstiyoruz?

Google İşletme Yorumu ile profilinize yeni müşteriler çekebilirsiniz Google My Business, kliniklerin ve hastanelerin SEO çalışmaları için çok büyük bir anlam ifade ediyor. Ülkemizdeki çevrimiçi arama trafiğinin %85’inden fazlasına sahip olan Google, dilerse sizi arama sonuçları sayfasının en üst sırasına koyarak kliniğinize her gün binlerce hasta yönlendirebilir.

SEO stratejilerinin ayrılmaz bir parçası haline gelen Google My Business yani Google İşletmeler uygulaması, insanların işletmeler hakkında Google incelemeleri yapmalarına izin vermektedir. Kişiler bu yolla işletmeleri puanlayıp yorumlayabilmektedir ve işletmenizi Google’da aratan diğer kişiler bu puanları ve yorumları görebilmektedir.

Google’a kliniğiniz hakkında girilen her olumlu inceleme, kliniğinizdeki tıbbi uygulamaların güvenilirliği konusunda yaygın bir görüşün oluşmasına katkı sağlar. Bluleadz’a göre insanların %63’ünden fazlası kliniklerin internet sitelerini ziyaret etmeden önce tıbbi uygulamalar hakkındaki Google işletme yorumlarını okuyor.

Hastalardan Google Yorumları Yaratıcı Şekilde Nasıl İstenir?

Yazımızın bu bölümünde hastalardan yaratıcı şekilde Google yorumu istemenin üç farklı yolunu sizlerle paylaşıyoruz:

1)   E-Posta Gönderin

Hastalarınıza kişiselleştirilmiş, özel e-mailler göndermek Google yorumu istemek için çok etkili bir yoldur. Yazacağınız e-maile Google işletme profilinizin linkini ekleyerek dönüşümü arttırabilirsiniz.

Hastalardan Google işletme yorumu talep eden e-mailler ne gündelik üslupta ne de resmi bir üslupta olmalıdır. E-mailinizde hastalarınıza sadece onlardan olumlu yorum istediğiniz düşüncesinin oluşmasına izin vermeyin.

Hastalarına gönderdiğiniz önemli e-maillerin sonuna stratejilerinizi ve uygulamalarınızı iyileştirmek için onların değerli görüşlerine başvurduğunuzu ifade eden ufak notlar ekleyebilirsiniz.

2)   Sosyal Ağlardan Yararlanın

Google İşletme Yorumu ile müşterileriniz' den geri bildirim alabilirsinizHedef ve mevcut kitlenizle bağ kurduğunuz veya bağlarınızı geliştirdiğiniz sosyal ağlar, hastalarınızdan Google yorumu istemenin önemli bir aracı olabilir.

Kişisel bağlantılarınız olan hastalarınıza Facebook ya da Instagram üzerinden ulaşarak kısa, saygılı ve mütevazı bir mesaj yazabilirsiniz. Günlük dil kullanmadan onlardan Google yorumu talep edebilirsiniz. Bu sayede hastalarınız hem onlarla ilgilendiğinizi ve kişisel bir bağ kurduğunuzu hissederler hem de büyük ihtimalle kliniğiniz hakkında Google’a olumlu bir yorum bırakırlar.

3)   Şahsen Yorum İsteyin

E-mail göndermek ya da hastalarınıza sosyal medya üzerinden ulaşmak daha kolay olsa da şahsen hastalarınızla iletişim kurmak daha etkili bir yoldur. Ancak hastalarınız günlük görüşmenizde hastalıkları konusunda daha telaşlı olabilirler ve sizin talebinizi olumlu karşılasalar bile kliniğiniz hakkında Google yorumu bırakmayı unutabilirler.

Çalışanlarınızı bu konuda eğiterek gelen hastalara Google yorumları konusunu hatırlatmalarını sağlayabilirsiniz. Çalışanlarınız hastalarınızı sıkmadan ve onların sizin hakkınızda olumlu düşündüğü anı yakalayıp bu anda yorum hatırlatmasını yaparak dönüşüm oranını arttırabilirler.

Google Benim işletmem sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Teklif Al

Hastalardan Google İşletme Yorumu İstemenin Yaratıcı Yolları” yazısında 2 düşünce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek!