Hastane Reklamları Nasıl Olmalı?

Özel hastaneler ve klinikler, insanlara çeşitli sağlık hizmetleri sunarak topluma yararlı olmaya çalışsa da nihayetinde bu kuruluşlar da birer işletme ve finansal açıdan gelecek planlarını daha sağlam yapabilmek için daha fazla kişiye hizmet vermeleri gerekiyor. Bir kitleye hitap edebilmek için hastane reklamları kilit noktada durmaktadır.

Klinikler ve özel hastane reklamları, konusu ile diğer işletmelere kıyasla etik kurallarına daha fazla riayet gerektiren zor bir konu. Ülkemizde hastanelerin yanlış yönlendiren ve talep yaratmaya yönelik tanıtım yapmaları yasak.

Klinikler ve hastane reklamları için önemli nokta, uygulamalarının fark edilmesi olmalı. Peki hastaneler ve klinikler verdikleri özel hizmetleri nasıl duyurabilirler?

Google İşletme Profili Oluşturun

Hastane reklamları için Google My Business sizi oldukça rahatlatacaktır

Hala Google İşletme hesabı oluşturmadınız mı? Google My Business yani Google Benim İşletmem uygulaması, hastanenizin ve tıbbi uygulamalarınızın Google Arama, Google Bilgi Paneli ve Google Haritalar kısımlarında gözükmesini sağlar.

Bir Google işletme hesabına sahip olmak hastanenizin Google aramalarında öne çıkmasını sağlarken aynı zamanda arama sonuçları sayfasının sağ kısmında, Google’ın bilgi paneli kısmında yer almasını sağlar. Bu kısım çok dikkat çekicidir ve Google’da bilgi paneli olarak işletmenizi gören kişiler internet sitenizi normal aramalara göre çok daha fazla ziyaret etme eğiliminde olacaktır.

Google Haritalar uygulamasında öne çıkmak ise hastanenizin fiziksel olarak kolay bulunmasını ve daha çok ziyaret edilmesini sağlar.

Hizmetlerinizin temel özelliklerini vurgulamak için Google My Business profilinizin soru-cevap kısmını kullanabilirsiniz. Hastanenizle ilgili en çok sorulan sorulara bu kısımda verdiğiniz cevaplar, hastanenizi aratan diğer kişiler tarafında da görüntülenecektir.

Görüldüğü gibi bir hastane ya da klinik için Google işletme profili oluşturmanın çok fazla yararı vardır.

Sosyal Medyada Soruları Yanıtlayın

Hastane reklamları sayesinde kazandığınız hastalarınız ile konuşarak bağınızı güçlendirebilirsinizSosyal medya hesaplarınızı aktif tutmanın ve hastanenizi tanıtmanın en güzel yöntemlerinden bir tanesi sosyal medyada soruları yanıtlamaktır.

Uzman olduğunuz konularda insanlardan en çok aldığınız soruları sosyal medyada yanıtlayarak başlayabilirsiniz. Bir diğer taraftan yapacağınız duyuru ile hastalarınızdan soru toplayabilirsiniz. Bu yöntemle sadık hastalarınız da ürettiğiniz içeriğe dahil olarak hedef kitlenize değer katar.

Soru-yanıt videolarını önceden hazırlayıp zamanlayarak paylaşabilirsiniz. Ancak canlı yayınlar, hastalarınızda daha kalıcı bir etki yaratacaktır.

Sosyal medya hesaplarınızın hepsini birbirine entegre ederek yaptığınız canlı yayını bütün platformlar üzerinden eşzamanlı yayınlayabilirsiniz ve bütün platformlardan canlı yayında da soru kabul edebilirsiniz.

Canlı yayınları düzenli şekilde yapmaya dikkat etmelisiniz ve mutlaka önceden duyurmalısınız. Örneğin her gün belirli bir saatte ya da haftada bir kere belirli bir saatte ve saati önceden hastalarınıza duyurarak canlı yayın yapmak çok iyi bir fikirdir.

Bu yayınlar, verdiğiniz hizmetlerle alakalı olacağı için yayınlara uzman personeliniz mutlaka dahil olmalı.

SEO’ya ve Blog İçeriklerine Yatırım Yapın

Bir hastalığa yakalandığımızda hala ilk olarak o hastalığı Google’da aratıyoruz. Bel fıtığı teşhisi koyulduğunda, Google’da ilk araştırdığımız konu, “bel fıtığı nedir” konusu oluyor.

Bu arama sonucunda genellikle Google’da ilk olarak karşımıza büyük hastaneler çıkar. Bunun nedeni, büyük hastanelerin SEO’ya ve blog içeriklerine yaptıkları yatırımdır.

SEO’da rekabet çok fazla olsa da “long-tail keyword” denilen uzun anahtar kelimeler esas alınarak üretilen kaliteli blog içerikleri, kısa sürede Google arama sonuçlarında ilk sıralarda yer alabilir.

Hastanenizin verdiği bazı özel hizmetlerle ilgili Google’da yeteri kadar içerik olmayabilir. Bu konularda blog içerikleri üretmek doğru bir başlangıç olacaktır. Sonraki vakitlerde adım adım içerik ve SEO yatırımı çoğaltılarak rekabete dahil olunabilir.

Çok fazla aratılan bazı anahtar kelimelerde Google arama sonuçlarında ikinci sayfada olan içeriklerin bile çok fazla tıklanabileceği unutulmamalıdır.

 

Google My Business sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Teklif Al

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek!