Doktorlar için Sosyal Medya

Doktorlar için sosyal medya nasıl olmalıdır? Her meslek grubu için sosyal medya kullanımının belirli bir yöntemi var. Örneğin görsel ağırlıklı iş yapan kişilerin Pinterest ve Instagram gibi mecraları kullanmaları çok önemliyken, hizmet sektöründe çalışan kişilerin Facebook’u kullanması daha etkili olabilir. Pazarlama kampanyalarında kampanyanın yapılacağı mecra meslek grubuna ve satılan ürüne / hizmete göre şekillenmekle birlikte, kampanyanın içeriği de mesleğe özel olarak üretilmelidir. Bununla birlikte sosyal medya sitelerinde doğal yollarla da pazarlama yapmak mümkündür.

Hiçbir reklam maliyeti ödemeden doğal pazarlama yapmanın en önemli unsuru özgün ve yaratıcı içerikler oluşturmaktır. İnsanların sorunlarına çözüm olabilecek içerikler üretirseniz, bu içerikler internet araştırmalarında öne çıkar ve yazınızı okuyan kişiler yazınızdan yararlandıklarında insanlarla doğal bir ilişki yaratmış olursunuz. İçerik pazarlaması 2020 yılında da en etkili pazarlama yöntemlerinin başında gelmektedir ve sosyal medya içerik pazarlaması için biçilmiş kaftan!

Sağlık Sektöründe Sosyal Medya Kullanımı

Seksen milyonluk ülke nüfusunun elli beş milyonu aşan kısmı sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor. Bu veriyi dikkate alan hiçbir meslek grubu sosyal medyanın gücünü es geçmek istemeyecektir.

Türkiye’de insanların satın alma alışkanlıklarını etkileyen en önemli faktörlerin başında “referans” faktörü geliyor. Sosyal medyada üreteceğiniz özgün içerikler insanların sorunlarına çare olursa insanlar sizi referans göstermeye başlayacaktır ve sosyal medya içeriklerinizi takip eden kişiler zamanla sizden ücretli yardım talep edecektir. Doktorlar için sosyal medya nasıl olmalıdır sorusunun merkezine cevap olarak sağlık alanında üretilmiş özel içerikleri koymak yanlış olmayacaktır. Uygun maliyetlerle yüksek dönüşümlü pazarlama kampanyaları yapmaya imkan veren sosyal medyayı doktorlar ve hastalar da aktif olarak kullanıyor.

Doktorların Sosyal Medya Kullanımı

Doktorlar için sosyal medya nasıl olmalıdır sorusunu yanıtlamaya devam ediyoruz. Her meslek grubu için sosyal medya kullanımında en önemli konu, uzmanı olunan konuda profesyonel içerikler üretmek ve bu içerikleri kitlerle ücretsiz olarak paylaşmaktır. İstatistikler, belirli bir konuda özgün ve yararlı sosyal medya içeriği üreten kişilerin o konuda özgün ve yararlı içerikler üretmeyen rakiplerine kıyasla daha fazla tercih edildiğini ve satış yaptığını ortaya koyuyor.

Doktorlar için sosyal medyada içerik pazarlaması yapmanın en etkili yolu, hastaların rahatsızlık duydukları konular hakkında özgün içerikler üretmektir.

Doktorlar İçin Sosyal Medyanın Önemi

İnsanlar öncelikle sahip oldukları sağlık problemi için arama motorlarında araştırma yaparlar. Bu araştırmalar sonucunda hastalıklarına çare olabilecek içerikleri keşfeden kişiler, internette düzenli içerik üreten doktorları otorite kabul ederek takip etmeye başlarlar. Bazen uzun süreli olabilen bu takip sonucunda hastalar o içerikleri üreten doktora güven duymaya başlarlar ve iletişim adresinden doktor ile irtibat kurarak, daha fazla yardım talep ederler. Bu nedenle doktorlar için sosyal medya nasıl olmalıdır sorusunun merkezinde üretilen sosyal medya içeriğinin kalitesi yatıyor.

Doktorlar İçin Sosyal Medya Danışmanlığı

Doktorlar profesyonel ve yoğun iş yaşamları nedeniyle özgün içerikler üretmek için ve sosyal medyayı aktif olarak kullanmak için gereken zamanı bulamayabilirler. Bu durumda doktorlar için sosyal medya danışmanlığı veren profesyonel şirketler doktorlar adına kaliteli içerikler üreterek profesyonel sosyal medya danışmanlığı hizmeti verebilmektedir. Doktorlar için sosyal medya nasıl olmalıdır sorusunun cevabına yönelen dijital pazarlama ajansları, internette en çok aranan hastalıklarla ilgili içerikler üreterek sosyal medya hesaplarınızın daha fazla etkileşim almasını sağlarlar. Bu sayede sosyal medya danışmanlığı hizmeti verilen doktorun sosyal medyada daha aktif ve etkili olması sağlanır.

 

 

Reklam verirken doktorların da uyması gereken Facebook Reklam İlkelerini incelemek için buraya tıklayın.

Doktorlar için sosyal medya hakkındaki diğer yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek!