Dünya Eko Web Site Tasarımı

Dünya Eko

Dünya Eko grubunun internet sitesi olan dunyaeko.com, basit bir ara yüz ile grubun paydaş şirketlerini tanıtmayı amaçlıyor. HTML ile yazılan sitenin ana sayfasında grup şirketleri hakkında kısa bilgiler ve o şirketlere ait bazı afişler yer alıyor. Şemada yer alan Dünya Education, Ajansd, Süreyi Yayınlar, Basımevi, Dünya Style ve Dünya Store markalarının logolarına tıklandığında markanın ilgili afişi görülebiliyor.

Sitenin sol alt kısmına grubun sosyal medya hesapları ve sağ alt kısmına ise K.V.K.K. butonu eklendi. K.V.K.K. ile ilgili buton ziyaretçileri aydınlatma metninin ve çerez politikasının olduğu sayfaya yönlendiriyor. Üst menü sayesinde başkanın mesajına, yönetim kuruluna ve grubun organizasyon şemasına ulaşılabiliyor.

Kurumsal Tanıtım Kitapçığı

Dünya Eko grubunun kurumsal tanıtım kitapçığı dijitalize edilerek internet sitesine gömüldü. Bu sayede site ziyaretçileri, üst menüde yer alan kurumsal bölümünü ziyaret ederek, grubun kurumsal tanıtım kitapçığına online ortamda ulaşabiliyor.

Ziyaretçiler telefon, bilgisayar ya da tablet üzerinden dijital kitapçığı kullanabiliyor. Site HTML altyapısının verdiği kod sadeliğiyle son derece hızlı çalıştığı için ziyaretçiler herhangi bir donma ve gecikme sorunu yaşamıyor.

Kitapçıkta, online yayıncılık platformu olarak bütün dünyada kullanılan Yumpu’nun altyapısından yararlandık. Bu sayede kitapçığı inceleyen ziyaretçiler yakınlaştırma/uzaklaştırma/tam ekran görüntüleme/sayfayı çevirme gibi seçeneklerden yararlanabiliyor. Ayrıca dileyen ziyaretçiler kitapçığı çift sayfa yerine tek sayfa olarak da görüntüleyebiliyor.

128 Bit SSL (Secure Sockets Layer)

128 bit şifreleme kullanılan bir SSL sertifikasıyla desteklenen sitede tam ve kesin koruma sağlanıyor. 128 bitte daha az şifreleme olduğu için sitedeki ziyaretçi işlemleri çok daha hızlı gerçekleştirilebiliyor. HTML kod yapısının sadeliği 128 bit SSL ile birleşince çok hızlı çalışan ve doğrudan grup şirketlerinin tanıtımı hedefine odaklanan bir internet sitesini ortaya çıkartmak mümkün oluyor.

Dünya Eko internet sitesinin iletişim bölümünde ise şirketler grubunun açık adresi, adresinin işaretlendiği bir Google Maps haritası ve iletişim formu bulunuyor. Yine HTML yapısının bir avantajı olarak son derece hızlı ve sorunsuz çalışan iletişim formu, ziyaretçilerin grupla kesintisiz olarak iletişime geçmesini sağlıyor.

Teklif Al