Bozgul Hukuk İnternet Sitesi Tasarımı

Bozgül Hukuk

Bozgül Hukuk, İstanbul Maslak’ta faaliyet gösteren Bozgül Topaloğlu Avukatlık ve Arabuluculuk Bürosunun internet sitesidir.

Avukatlık bürolarının internet siteleri, herhangi bir internet sitesi gibi tasarlanmaz. Avukatlık bürolarının mesleki faaliyetlerini tanıtan siteler geliştirilirken Türkiye Barolar Birliği tarafından belirlenen meslek kuralları ve ilgili mevzuatlar dikkate alınır. Site içerikleri bilgi verme amaçlı oluşturulur ve siteyi ziyaret eden kişiler ile büro arasında avukat – müvekkil ilişkisi oluşmaz.

Bilgilendirici içeriklerin paylaşılabilmesi açısından siteyi WordPress ile geliştirdik. Aynı zamanda sitenin açılış sayfasına bürodan danışmanlık talep edecek kişiler için bir iletişim / danışmanlık talep formu yerleştirdik.

Avukat/Avukatlık Web Siteleri Ve SEO

Bozgül Hukuk örneğinde olduğu gibi WordPress alt yapısıyla geliştirilip güncel blog paylaşımlarının yer aldığı internet siteleri, SEO açısından öne çıkmaktadır. Google, sıklıkla güncellenen blog sitelerini daha hızlı indeksler ve arama sonuçlarında o sitelere daha ön planda yer verir.

Eğer ilgili hukuk bürosu blog paylaşımlarını düzenli aralıklarla yapıyorsa, her gün Google’da hukuki konularla ilgili araştırma yapan on binlerce kişi avukatlık bürosunun blog paylaşımlarına erişebilir ve bu bilgi paylaşımının yetersiz kaldığı noktalarda bürolardan danışmanlık hizmeti almak isteyebilir.

Bu açıdan avukat / avukatlık web siteleri için SEO çalışmalarının ve blog yazmanın çok kritik bir önemi vardır.

WordPress Sitelerde UI Ve UX’in Önemi

Kullanıcı ara yüzü (UI) ve kullanıcı deneyimi (UX), bütün internet siteleri için birçok bileşen barındıran teferruatlı bir konudur.

Bozgül Topaloğlu Avukatlık Bürosunun internet sitesini tasarlarken UI kısmında temiz bir ara yüz ve sade görseller kullanmaya özen gösterdik. Sitede yer alan bütün objelerin logoyla uyumlu olması ve gözden kaybolmaması bizim için önemliydi.

UX kısmında, Bozgül Hukuk sitesini ziyaret eden kişilerin her ekran tipine uyumlu bir site görmesi için gerekli çalışmaları yaptık ve testleri gerçekleştirdik. Yüksek UX optimizasyonuyla siteyi ziyaret eden kişilerin danışmanlık formuna ve iletişim bilgilerine ulaşmasını kolaylaştırdık. Ayrıca iletişim sayfasına sadece e-mail adresi paylaşılabilen özel bir iletişim modülü entegre ederek kişilerin büro ile sadece e-mail adreslerini paylaşmalarını sağlayan farklı formla dönüşümü arttırmayı hedefledik.

Teklif Al