Arun Food and Beverage Web Site Tasarımı

Arun Food Beverage

Arun Dubai, Dubai’deki CZN Burak temsilcisidir. Yiyecek & içecek alanında faaliyet gösteren firmanın web sitesi tasarımı Taz Medya tarafından yapılmıştır..

Sitenin girişinde CZN Burak görseline yer verilerek Arun Food and Beverage firmasının CZN Burak ile olan ilişkisi vurgulanmıştır. Ayrıca firmanın Dubai’deki lüks yerleşkesinin görüntüleri site ziyaretçileri ile paylaşılmıştır. Aynı zamanda sitenin arka plan görsellerinde SWF formatında video görseller kullanılarak siteye dinamik bir görünüm katılmıştır.

Üç yaprak sayfadan oluşan sitenin ikinci kısmında Arun kelimesinin anlamına değinildi. Üçüncü bölümde ise firmanın iletişim bilgilerine ve bir adet CRM destekli iletişim formuna yer verildi. Ayrıca ziyaretçiler, sitenin üst menüsünde yer alan iletişim kısmındaki kariyer formu sayfasına tıklayarak firma tarafından özelleştirilen kariyer formuna ulaşabiliyor.

WordPress’e Entegre Video Görseller

Sitede Dubai ve arun kelimelerinin anlamlarına ilişkin arka planda kullanılan SWF video görseller, optimize edilerek WordPress’e entegre edildi. Bu sayede yüksek boyutlu video görsellere rağmen hafif ve hızlı çalışan bir internet sitesi meydana getirildi.

Tasarım esnasında yapılan WordPress hız optimizasyonu sayesinde sitenin mobil cihazlar, tablet ve bilgisayar gibi farklı cihazlarda aynı hızlı performansı göstermesi, defalarca test edilerek sağlandı. Ayrıca UX kısmında yapılan iyileştirmeler ile sitenin gösterdiği yüksek performansın bütün cihazlarda sürekliliği sağlandı.

Özelleştirilmiş WordPress One Page Teması

Arun Dubai sitesini geliştirirken üç yapraktan oluşan one page tarzı bir temayı özelleştirdik. Bu özelleştirilmiş tema ile firmanın saniyeler içerisinde tanıtılmasına odaklandık. Firmanın sunumu sadece iki yaprakta net bir şekilde yapılabildi: İlk yapraktaki görseller ile CZN Burak fotoğrafı ve ikinci yaprakta açıklanan Arun isminin anlamı. Logo ile uyumlu, gör yormayan arka plan fotoğrafları sayesinde, firmanın şık logosu ve sitedeki hiçbir detay gözden kaybolmadı.

CRM destekli iletişim formu, potansiyel müşterilerle iletişimi güçlendirecek şekilde kullanılabiliyor. İnternet sitesi üzerinden doldurulan bütün iletişim formları, bir yandan e-mail kutusuna düşerken bir taraftan da kullanımı kolay yönetim paneline düşüyor. Bu formlar, kullanımı kolay ve hızlı WordPress yönetim paneli üzerinde detaylı bir şekilde sınıflandırılıp değerlendirilebiliyor.

teklif al